Stalker | Lars Kepler

Pátý díl série o komisaři Joonu Linnovi.

Krátké video je zasláno vnitrostátnímu oddělění policie. Osoba držící fotoaparát stojí v zahradě, tajně natáčí ženu za oknem. Druhý den je nalezena mrtvá po zběsilém útoku nožem.
Policie dostává další film, ale neexistuje žádný způsob, jak identifikovat ženu, než vyprší čas.
Ženin manžel je velmi traumatizováni, když zjistí co se stalo. Její tělo a celý dům očistí a položí ji do postele. Mohl najít něco životně důležitého, ale jeho akutní stav šoku brání policejnímu výslechu.
Psychiatr Erik Maria Bark je povolán, aby jej zhypnotizovat - ale to, co člověk mu řekne, vede Erika neříci policii celou pravdu.
Pokud jsou rozsvícená světla, můžete stalker vidět zvenčí. Ale v případě, že světla jsou vypnutá, nemůžete vidět stalker, který je již uvnitř. Zamkněte dveře a zavřete závěsy - thriller maestro Lars Kepler je zpět s novou knihou.

Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi.
Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje.
A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.

Co o knize říkají?

"Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal." Adresseavisen
"Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u předchozích knih. Mají skvěle vyvinutý smysl pro to, co je třeba k tomu, aby v lidech probudili jejich nejtemnější strachy a představy." Dagsavisen
"Stalker je ještě o několik příček lepší než předchozí díly série. Kniha je neuvěřitelně chytře poskládaná dohromady." Berlingske

Božské finále! říká čtenářka Michaela Mihulková:
"U této knihy opět nemám slov. Jsem vážně nadšená a zároveň fascinovaná tím, že někoho napadne stvořit něco tak poutavého a napínavého. Celý průběh knihy jsem si lámala hlavu tím, kdo to tentokrát bude, kdo je tentokrát ten padouch a jak to celé dopadne. Zase jsem se spletla, zase jsem neodhadla, ale za to ve mně Stalker zanechal opravdu velkou stopu. Pocity stísněnosti, strachu, napětí a velké nervozity. Celou knihu jsem přelouskala téměř jedním dechem a těch necelých 600 stran rozhodně nebylo překážkou. Vřele doporučuji a je mi smutno z toho, že jsem se musela s Joonou rozloučit. :)"
přečtěte si další čtenářské recenze knihy Stalker na webu Knihkupectví Martinus.cz

Podrobnosti o knize

Stalker | Lars Kepler
Vydavatelství: Host, 2015
Překlad: Azita Haidarová

  • Originální název: Stalker
  • Počet stran: 584 stran
  • Vazba: pevná s přebalem vazba
  • Rozměr: 135×205 mm
  • Hmotnost: 630 g
  • Jazyk: český jazyk
  • ISBN: 9788074914379
  • Rok vydání: 2015